Klasiskās masāža

Klasiskā masāža ir metode, kura uz organismu iedarbojas kā mehānisks kairinājums. Izmantojot dažādus paņēmienus - glaudīšanu, berzēšanu, mīcīšanu un vibrāciju, audi tiek viegli, vidēji stipri vai spēcīgi mehāniski kairināti, un tas izraisa audu šķidruma (limfa, asinis) pārvietošanos, veicina organisma atjaunošanos pēc fiziskas un garīgas slodzes, nostiprina imūnsistēmu u.c.

Daudzas muskuļu grupas cilvēka ķermenī veic pretējas (antagonistiskas) kustības. Iestiepjot un pārvietojot audus, var novērst saskaņotas darbības traucējumus starp muskuļiem antagonistiem, piemēram, starp rokas iztaisnotājiem un saliecējiem , kā arī stereotipiem muskuļiem, piemēram, viena nosaukuma muskuļiem mugurkaulāja abās pusēs. Svarīga ir ne tikai vietējā, bet arī neiroreflektorā iedarbība - mehāniskais kairinājums tiek pārveidots signālos, kuri nes informāciju tālāk uz nervu centriem muguras un galvas smadzenēs. Ļoti nozīmīga ir arī masāžas relaksējošā iedarbība.

 

Anticelulīta masāžas procedūra iedarbojas uz zemādas tauku šķiedrvielu un atgriež ādai atsperību un gludumu. Ja masāžas procedūras tiek veiktas regulāri, rezultāti ilgi nebūs jāgaida: jau pēc dažiem seansiem āda kļūst ievērojami līdzenāka un savilktāka.

 

Parasti masāžas procedūras laikā tiek izmantoti arī kosmētiskie līdzekļi vai ietīšanas metodes, kuras paātrina zemādas tauku nogulumu uzsūkšanās procesus.

 

Tāpat procedūra iekļauj manuālo masāžu ar efektīviem kosmētiskajiem līdzekļiem, kas paaugstina ādas mikrocirkulāciju un limfas stimulāciju un atteci, kas vizuāli var samazināt apjomus jau pēc vienas procedūras.

 

Limfodrenāžas masāža ir īpaša masāžas tehnika, kurā kombinējas iedarbība gan uz lieliem limfātiskajiem mezgliem un limfas kolektoriem, gan arī uz mazākiem kapilāriem, kas veicina limfātiskās cirkulācijas paātrināšanu.