Artrīts

Praktiski katrs civēks pazīst rīta stīvumu locītavās pēc naktsguļas neērtā pozā vai locītavu sāpes pēc smaga fiziska darba. Taču artrīta slimnieks ar to saskars ik dienu. Artrīts ir ļoti nopietna saslimšana! Latvijā nav statistikas par to, cik cilvēkiem ir artrīts, tie varētu būt vismaz 350 000 pacientu ar primārām balsta - kustību sistēmas saslimšanām. Un, lai gan galvenokārt artrītu ģenētiski pārmanto, arī mūsdienu ieradumi, kā, piemēram, sēdošs darbs pie datora un aptaukošanās, var veicināt artrīta rašanos. Turklāt maldīgi ir domāt, ka tā ir tikai vecu cilvēku problēma, artrīts var sākties arī 25 gadu vecumā. Slimnieks saskaras ar locītavu sāpēm, stīvumu, pietūkumu, ierobežotām kustībām, vēlākās stadijās novēro deformācijas, tas noved pie darba nespējas un pat invaliditātes. Artrītam ir dažādas izpausmes - kā sāpes, pietūkums, karstums un apsārtums. Sāpes var būt pastāvīgas, intensīvas tās var izplatīties uz blakus orgāniem, slimniekam bieži jālietot pretsāpju zāles. Vēlākos slimības  posmos tiek pielietota hormonterapija.
Medicīnā ir pazīstamas vairāk nekā simts artrīta formas tomēr biežākās ir osteoartrīts, reimtoīdais artrīts un podagra.
Reimatiskās slimības apgrūtina apmēram 33% .Tās rada vislielākās ciešanas, invaliditāti un izmaksas gan pacientiem, gan valstij. 
Kā var palīdzēt NEIRO prakse?
Pielietojot SCENAR terapiju  ir pieejama inovatīva tehnoloģija sāpju mazināšanai. Saņemot impulsu no nervu galiem, tas stimulē spēcīgu dabisku sāpju samazinošu neiropeptīdu atbrīvošanos tieši sāpju vietā, vienlaikus paātrinot dzīšanas procesu. Šis dabiskais reģeneratīvais efekts uzlabo imūnsistēmas un endokrīnās sistēmas darbību, mazina bezmiegu un palielina vispārējo enerģijas līmeni organismā. Pats galvenais minetā terapija stimulē organisma C-šķiedras, kas veido apmēram 85% no visiem nerviem.  C-šķiedru aktivācija, stimulē šķidrumu un tās komponentu kustību, atjauno starpšūnu sakarus, un tai piemīt izteikts antioksidējošs efekts.